Su Tesisat Firması İstanbul

su borusunda kaçak bulma

Su kaçakları tesisat konusu içerisinde oldukça geniş bir yere sahiptir. Su borusunda kaçak tespit etme ise tecrübe ve teknolojinin bir arada kullanılmasıyla çözülebilecek bir meseledir. Bu yüzden çalıştığınız firmayı çok iyi seçmeniz gerekir. Seçtiğiniz firmanın bilgili ve tecrübeli olması sizi gereksiz masraflardan kurtarır. Ayrıca fazla iş yükünü de omuzlarınızdan alır. Tüm bu avantajlar sayesinde başarılı sonuçlar elde edersiniz.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

su kaçağı bulmaEvinizde yaşanan su kaçaklarının tespit ve tadilatı için ilk önce firmamız ile irtibata geçmelisiniz. Firmamızı arayarak bilgi alabilir ve bulunduğunuz yere acil servis çağırabilirsiniz. Uzman ekibimiz bulunduğunuz mekana gelerek temiz su tesisatınızda ki boruları su kaçağı bulma cihazıyla test edecektir. Bu cihaz çok önemli bir amaca hizmet etmektedir. Bu cihaz yardımıyla duvarlarınız ve mermerleriniz kırılmadan evinizde su kaçağı olup olmadığını anlarız. Uzman ekibimiz kaçağın yapısına ve büyüklüğüne göre bir fiyat belirler. Eğer müşterimiz kabul ederse tamirat işlemleri başlatılır. Temiz su borularında ki arızaları tamir etmek daha kolaydır. Tesisat borularınız da bir çürüme vakası olmuşsa bunu tamir etmek 1 gün gecikebilir. Eğer temiz su borularınız sağlam ve herhangi bir sızıntı yapmıyorsa bu sefer uzman ekibimiz kirli su borularında kaçak arama yapacaktır.

Kameralı Cihaz ile Su Kaçağı Bulma

makine ile su kaçağı bulma

Kirli su borularında oluşan kaçakları kameralı cihazlar yardımıyla tespit ediyoruz. Atık su borularında su kaçağının yerini tespit etmek zor bir iştir. Hatta bazen komşunuzun tesisatında olan bir su kaçağı sizin dairenizden gün yüzüne çıkabilir. Bu gibi durumlarda sizin olayla hiçbir alakanız yoktur. Tesisat ustaları tarafından görüntü analiz edilir ve müşteriye gösterilir. Duruma göre fiyat belirlenir. Eğer müşterimiz kabul ederse hemen çalışmalara başlanılır. Piyasada bulunan her tesisatçıya güvenmemeniz gerekir.

Bazı kötü niyetli tesisatçılar en fazla yarım saat inceleme yaptıktan sonra işin kolayına kaçarak “tesisatınız artık tamir edilemez bir noktaya gelmiş. Siz bu tesisatı en iyisi sıfırdan yaptırın” demektedir. Bu tip tesisatçılara sakın inanıp sözlerine kanmayın. Su kaçağını bulmak bazen çok uzun sürebiliyor. Su kaçağını tespit etmek bazen çok zor bir hale gelebilir. Dairedeki muslukları körleyerek bir test yapmak bile saatler sürebilir. Ustalarımız temiz su tesisatında kaçak olmadığını anladıktan sonra atık su tesisatını kontrol edeceklerdir. Ayrıca pimaş giderlerinde meydana gelen kaçakları bulmak için de gider borularını detaylı bir şekilde incelerler. Bazı giderler tıkalı yada eğimsiz olur. Bu gibi durumlarda giderde su birikir. Nihayetinde de kaçak meydana gelir.

Uyanık geçinen bazı tesisatçılar ise “100 TL karşılığında su kaçağı buluyoruz.” diyerek sizi kandırabilirler. Bu tip tesisatçılara sormanız gereken soru şudur: “Atık su giderine de ayrıca para alıyor musunuz?” Bu soru karşısında tüm foyaları ortaya çıkacaktır. Ayrıca “Su kaçağı bulunana kadar 100 TL’den başka hiç bir para ödeyemem.” diyerekte sahtekarlıklarını anlayabilirsiniz. Dürüst olup olmadıklarını bu şekilde anlayabilirsiniz. Her konuda İstanbul Tesisat firmamızı arayabilir ve bilgi alabilirsiniz. İstanbul Tesisat iletişim bilgilerimiz :
Avrupa Yakası Servis Anadolu Yakası Servis Whatsapp

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir