Pimaş Açan Firma İstanbul Tesisatçısı

robotla pimaş tıkanıklığı açma

Pimaş; mutfak lavabosu, küvet, banyo veya duşakabin gibi mekanlarda kullanılan atık suların bina dışında bulunan rögarlara aktarıldığı PVC borulara denir. Günümüzde ise çok yoğun bir şekilde tesisat sistemlerinde kullanılmaktadır. Bu pvc boruları 1963 senesinde Enka Grubu tarafından imal edilmiştir. Herkes tarafından PİMAŞ adıyla bilinmektedir.

1963 senesine kadar Türkiye’deki içme suyu ve atık su tesisat sistemleri demir veya asbest’ten yapılmaktaydı. Borular ağır olduğu için taşıması zordu ve döşenmesi çok vakit alıyordu. Fakat sağlığa zararlı malzemeden yapıldıklarından ve kısa sürede işlevini kaybettiği için PİMAŞ’ın PVC boruları imal etmesiyle birlikte kullanımını yitirmiştir. Kısa süre içerisinde Anadolu’da bulunan köyler sağlıklı içme suyuna kavuşmuştur. Böylece eski sulama sistemlerinin yerini yağmur sulama sistemleri almıştır. PVC borunun Türkiye’de PİMAŞ adını alması böyle olmuştur.

PVC Boruları Neden Tıkanır?

tuvaletin pimaşı tıkandı

PVC borularının tıkanması çoğunlukla kullanım hatalarından dolayı oluşmaktadır. Tuvaletin içine attığınız kağıt artıkları gibi yabancı maddeler zamanla birikerek su giderini tıkar ve suyun tahliye edilmesini engeller.

Tecrübelerimize dayanarak gördüğümüz diğer bir Pvc borularının tıkanma nedeni ise inşaat yapımında kullanılan malzemelerin Pvc borulara sıkışması ve suyun tahliye edilmesine engel olmasıdır.

Başka bir Pvc borularının tıkanma nedeni ise borularda oluşan çökme veya boruların hatalı döşenmesi sonucunda eğimlerin yanlış olmasıdır. Bu tür hatalara engel olmak için sıhhi tesisatınızı yaptırırken uzman tesisatçıları tercih etmelisiniz. Çünkü; uzman tesisatçılar hassas terazi kullanmaktadır.

Tıkanan Pvc Borularını Açma Yöntemleri

pimaş açan firmalar

  • Tıkalı halde bulunan Pvc borularının noktasal olarak tespiti yapılır. Ardından tamirat işlemlerine geçilir. Tıkalı olan bölgenin bulunmasıyla birlikte daha çok yerin kırılmasının önüne geçmiş olunur. Atık su giderlerinin içerisine gönderilen kamera ile yaşanan sorunu gözlerinizle görmüş olursunuz.
  • Tıkanan Pvc boruların içerisine robot makine gönderilir. Bu sayede hiçbir yer kırılmadan tıkanıklık açılmış olur. Robot makine sayesinde tıkalı bölgede oluşan yağlanmalar yada katı atıklar parçalanarak kanalizasyon borusuna gönderilir.
  • Pvc borularının içerisinde oluşan yağlanmaları çözmek için yüksek basınçlı yıkama makineleri kullanılır. Bu sorun çoğunlukla oteller ve yemek firmalarında sürekli olarak yaşanan sorunların başında gelmektedir. Bu tür mekanlarda yıkanan bulaşıklardan birçok yağ benzeri atıklar çıkar. Bu atıklar gider borularından geçerek ana kanal borularının içerisine gönderilir. Ana tesisat borularınızda sorun olmayabilir fakat lokal borularda aşırı miktarda yağlanma oluşabilir.

Tesisatınız plastik yada pik borulardan yapılmış olabilir. İstanbul Tesisat firması olarak biz, her türlü boruyu kırmadan Pimaş açma robotları ile tıkanıklıkları açıyoruz. Firmamız İstanbul’un her ilçesine acil servis hizmeti vermektedir.

İstanbul Tesisat Hangi Tür Pimaşları Açar?
  1. Lavabo pimaş boruları ve tıkalı tuvalet borularını kırmadan açıyoruz.
  2. Kanal pimaşlarında tıkalı olan bölgenin yerini noktasal olarak tespit ediyoruz.
  3. Kanalizasyon pimaşlarının içerisini son sistem kameralar ile görüntüleme çalışması yapıyoruz.

İstanbul Tesisat İletişim Bilgileri

Avrupa Yakası Servis Anadolu Yakası Servis Whatsapp

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir