Mutfak Giderini Açan İstanbul Tesisatçılar

robotla gider açma

Mutfak giderinde tıkanma meydana geldiğinde, ilk önce tıkanmaya neden olan şey öğrenilir. Problemin nedenini öğrenirsek, çözüm için de nelerin yapılması gerektiğini bulabiliriz. Ayrıca gerçekten bir tıkanıklık mı var yoksa bir yerden su kaçağı var da biz bunu mu tıkanıklık sanıyoruz. Bu iyice araştırılmalıdır. Bazen bayanlar mutfak giderinin tıkandığını düşünerek arıza şikayetinde bulunuyorlar. Acil servis ekibi adrese geldiğinde ise görüyor ki mutfak tezgahının altında bulunan çelik borularda bir su kaçağı var. Mutfak gideriniz tıkandığında zaten su az gider ya da tezgah altında sifon kısmından su geri teper. Bu olay meydana geldiğinde tıkanıklığın olduğu kesinleşir ve acil servisi çağırabilirsiniz.

Mutfakta bulunan atık su boruları ilk başta döşenirken, boru çapının yeterli düzeyde yapılması gerekir. Binada bulunan mutfak ana borusu ve daire içindeki çap uygunsa, tıkanıklığın oluşması zorlaşır. Fakat çap küçükse, tıkanıklık daha kolay bir şekilde oluşabilir. Böyle bir durumda eğim vermek şarttır. Bir gider borusu, dikey olan ana kolona maximum üç metre uzaklıkta döşenmiş olması gerekir. Bu yapılmadığı takdirde arzuladığımız akıntı verilemez. Daha sonrasında ise boru içerisine dökülen cisimler boruda birikir ve borular tıkanır.

Mutfak Giderinin Tıkanmasına Yol Açan Sebepler
  • Tesisatın hatalı döşenmesi sonucunda lavabo ve mutfak giderleri tıkanabilir.
  • Mutfak lavabo gider borularına hatalı eğim verilmesi durumunda tıkanma oluşabilir.
  • Mutfak lavabosuna gönderilen yağ ve yemek artıkları tıkanmaya neden olabilir.
  • Çamaşır ve bulaşık makinelerinin bağlı olduğu giderlerde çamaşır makinesinden gelen yumak ve tüyler yağ artıklarıyla birleşerek tıkanmaya yol açabilir.

Mutfak Giderinin Tıkanmaması için Neler Yapmalıyız?

mutfak gider tıkanıklığı açma

Tıkanıklığın meydana gelmesinde rol oynayan başlıca sebepler yemek artıkları ve yağlanmadır. Mutfak giderinin içerisine yemek artıklarının dökülmemesi gerekir. Mümkün olduğunca ıspanak, marul, sebze ve meyvedeki toprakları mutfak lavabosunda yıkamamaya özen gösterin. Bu topraklar ve pislikler gider borusunun içine çöker. Gider borusu da eğimsiz bir yapıya sahipse tıkanma oluşur. İstanbul Tesisat firması olarak biz; lavabo tıkanıklığı, tuvalet tıkanıklığı, mutfak gideri tıkanıklığı gibi sorunları çözüyoruz. Ayrıca gider borularını son sistem kameralı cihazlar ile görüntüleyerek, en kısa zaman zarfında sorununuzu gideriyoruz.

Kırmadan ve dökmeden mutfak gideri açma işlemi yapıyoruz. Mutfağınıza zarar vermeden, bu iş için özel olarak üretilmiş robot yardımıyla mutfak giderinizde tıkalı olan bölgeyi açma çalışması yapıyoruz. Mutfak giderinin içerisine atılan yemek artıkları sonucunda pvc borularının ek yerlerinde zaman içerisinde tıkanmaya sebep olur. Boruların içinde yaşanan bu tıkanmayı demir parçasıyla yada metali dürterek açmaya çalışmamalıyız. Aksi halde boruya zarar vermiş olursunuz.

Özel olarak üretilmiş robotlar aracılığıyla mutfak gideri tıkanmalarını açıyoruz. Firmamız Avrupa ile aynı teknolojiyi kullanmaktadır. Bu sayede borularınız hiçbir zarar görmez. İstanbul Tesisat ustaları açamadığı tıkanıklıklar için hiçbir ücret talep etmez. Tıkalı mutfak sifonlarınızı maksimum bir saat içerisinde açıyoruz.

İstanbul Tesisat İletişim Bilgileri

Avrupa Yakası Servis Anadolu Yakası Servis Whatsapp

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir