Lavabo Açma Fiyatları İstanbul

lavabo tıkanıklığı açma

Lavabo tıkanıklığı, bir tesisat sistemi içerisinde en sık görülen ve can sıkan durumlardan birisidir. Bu makalemizde lavabo tıkanıklığına yol açan etkenleri, lavaboların neden tıkandığını ve lavabo tıkanıklığı nasıl açılır sorularına cevap arayacağız.

Lavabom Neden Sürekli Tıkanıyor?

lavabo gideri açmaGenellikle kurumsal firmaların lavabolarında kısa süreli tıkanmalar meydana gelmektedir. Restoranların mutfaklarında, lavaboya dökülen yemek artıkları giderin tıkanmasına neden olmaktadır. Ayrıca bazı atık su borularında eğim verilmediği için bu şikayetler yılda birkaç kez olmaktadır. Tesisat sistemi ilk başta döşenirken suyun akış yönü ters verilmiş olabilir. Böyle bir durumda mutfak lavabosunun içerisine dökülen yemek artıkları boruda birikmeye başlar. Giderin içerisinde biriken bu maddeler set oluşturarak atık suyun kanalizasyona gitmesini engeller. Hal böyleyken mutfak giderinden akamayan atık sular kendisine bir akış yolu bulamaz ve taşma olayı oluşur.

Lavabo Tıkanıklığına Yol Açan Etkenler

makineyle lavabo açma

Mutfak ve banyo gider borularında biriken yiyecek artıkları, sabun kalıntıları gibi maddeleri çeşitli kimyasallar kullanarak tıkanıklığı açmaya çalışmak sizlere geçici bir süre olarak çözüm imkanı tanıyabilir.

Aşağıdaki etkenler lavaboların tıkanmasına neden olmaktadır :

  • Göbekli Boru : Gider borusunun bir kısmı kağıt ve atık toplayan bir vadi oluşturur. Bu toprak koşullarına ve zemine göre değişkenlik gösterebilmektedir.
  • Kanalizasyon Ana Hattı : Çalı kökleri ve ağaçlar kanalizasyon hattını işgal etmiş olabilir. Ya da temizliği yapılmayan bir boru, tıkanıklığa yol açabilir.
  • Tıkanma : Yabancı bir madde ya da yağ birikimi suyun akışını yavaşlatabilir veya hattın su akışını durdurabilir.
  • Su Sızdıran Ek Yerler : Boruların arasında bulunan mühürler, atık su borusunun etrafında kaçağa yol açarlar.
  • Değişen Toprak : Boruların donması sonucunda çökme veya kırılma olabilir.
  • Korozyon : Boruların zaman aşımına uğrayarak dayanıklılığını yitirmesi ve bunun sonucunda da ömrünü tamamlamış olması.
  • Gider boruları aşınmış ya da bozulmuş olabilir. Boruların yatak kısmı kaliteli malzemeden beslenmemiş olabilir.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

lavabo açıcı ustalar

Lavabo gider borularında oluşan tıkanıklık problemleri, teknolojinin gelişmesiyle beraber kısa bir zaman içerisinde çözülmektedir. Evinizde oluşan tıkanmaları kendi yöntemlerinizi kullanarak açamazsanız, mutlaka robot makine ile tıkanıklık açan bir tesisatçıyı aramalısınız. Tıkalı mutfak ve lavabo giderlerinin içerisine gönderdiğimiz esnek yay sistemi, borunun şekline göre kıvrılarak tıkanıklığın meydana geldiği bölgeye kadar ilerler. Tıkanmaya neden olan yabancı cisimler robotun kafa kısmına yapışarak geriye doğru püskürtülür.

Eğer yağlanmadan dolayı tıkanma meydana geldiyse yağları parçalamak için robota zincir kafa denilen parça takılır ve gidere gönderilir. Yapılan tüm bu işlemlerin sonunda giderin kusursuz bir şekilde açıldığını doğrulamak için kamera yardımıyla görüntü alınır. Böylece tıkanmaya neden olan şey açık bir şekilde gözlenir.

Bazı tıkanıklıkları açmak imkansızdır. Bunları açmak için yer tespit cihazıyla tıkanıklığın olduğu yer noktasal olarak belirlenerek tadilat çalışması yapılır. Böylelikle zeminde bulunan kaplama malzemelerini fazladan kırmaya ihtiyaç duyulmaz. Ayrıca tadilat çalışmasının yerine boruların içi basınçlı su ile yıkanarak da gereksiz tadilat çalışması engellenebilir.

İstanbul Tesisat İletişim Bilgileri

İstanbul Tesisat firması olarak biz, lavaboları makul fiyatlara açıyoruz. Lavabo açma fiyatlarımızı öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki numaralardan bize ulaşın.
Avrupa Yakası Servis Anadolu Yakası Servis Whatsapp

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir