Kanal Açan Tesisatçı Firma İstanbul

klozet tıkanıklığı açma

Robot makine ile tıkalı kanal açıldıktan sonra gidere atık su kamerası gönderilir. Bu sayede kanal görüntüleme çalışması yapılır. Bu yöntem ile pvc borularda, künk, büz ve koruge borularda tıkanıklık açma işlemi yapılır. Ayrıca bu yöntem boru içini görmeyi de sağladığından yapılan çalışmanın faydalı olup olmadığı da anlaşılır. Kameralı cihazlar ile kanal görüntüleme çalışması her cihaz ile yapılamaz. Çünkü; daire içerisinde bulunan pvc borularını görüntülemeye yarayan robot, kanallarda yeterli derecede görüntüyü alamaz. Bir kanal görüntüleme kamerası, boyutuna göre gider çaplarını görüntüler. 300’lük boruyu görüntüleyen bir kameranın, daire içerisinde kullanımı elverişli değildir.

Kamera ile Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Çalışması Nasıl Yapılır?

tuvaletin pimaşı tıkandıBüyük çaplı borularda kullanılan kanal görüntüleme robotu ve kanal açma makinesi borunun çapına uygun olmalıdır. Buna dikkat edilmezse görüntü kaliteli olmaz ve boru çeperi görüntülenemez. Bununla birlikte görüntüleme işlemi yapılacak olan hattın uzunluğu da çok önemlidir. Kameranın boyu kanal görüntüleme işlemine yetmiyorsa, kanal zaten büyük bir hattır. Kamera üreten firmalar bu sorunu göz önünde bulundurarak uzun kablolu, büyük boyuttaki boruları görüntülemek için kamera üretirler. Böylece kameralı kanal açma, kanalizasyon tıkanıklığı açma konularında meydana gelecek her türlü soruna çözüm sağlanmış olur. Gider tıkanmaları rögar tıkanması şeklinde yanlış anlaşılmamalıdır. Rögar tıkalı durumdayken binanın kanalizasyon borusu açılmaz. Tıkanan boru açılınca suyun gitmesi gereken bir yer olmalı ki su boşalabilsin.

İnsanlar bazen tuvalet taşması durumunda heyecanlanarak rögarın tıkalı olup olmadığına dikkat etmezler. Tıkanıklığa neden olan şey akıllarına gelmez. Çünkü; o sırada binalarını atık su basmaktadır. Böyle bir durum karşısında bir tanıdıktan alınan ilk numara aranarak, aceleyle acil servis istenir. Rögarın dolu olup olmadığı hiç kimsenin aklının ucundan bile geçmez. Kanalizasyon açma makinesi bu durum karşısında bir işe yaramaz. İlk önce gerekli araştırmalar ve kontroller yapılmalıdır. Daha sonrasında acil servis çağrılmalıdır. Ana rögarın açık olduğu bazı hallerde de kanalizasyon açılmayabilir. Böyle bir durumda boruda beton kalıntısı ve çökme olduğunu anlarız. Kamera ile kanalizasyon açma çalışması yapılır. Tıkanmaya neden olan şey öğrenildikten sonra, hangi borunun değiştirileceğine karar verilir. Boruların tamamı değiştirilmez. Bunun yerine bir kısmı değiştirilerek maliyet düşürülür.

Müstakil evlerin bahçe hatlarında oluşan çökmeler, kanalizasyon görüntüleme robotuyla gün yüzüne çıkar. Kanal görüntüleme robotları her türlü borularda ve kanalda sizlere çok büyük fayda sağlar. Kanal görüntüleme robotları sadece kanalizasyon açma alanında değil, başka alanlarda da boru görüntüleme imkanı sağlar. Bu robotları 150’lik ve 200’lük boruları görüntülemede bile kullanabilirsiniz. Ayrıca fabrikaların üretim alanlarında kullanılan boru sistemlerini görüntülemede de kullanılır.

Kameralı Kanalizasyon Açma Robotu Hangi Alanlarda Kullanılır?

  • Kamera ile tıkalı mutfak gideri açma
  • Kameralı kanalizasyon açma
  • Kamera ile tuvalet tıkanıklığı açma
  • Kamera ile kanal borusu açma
  • Kamera ile gider açma
  • Kamera ile klozet açma
  • Kameralı künk açma
  • Kameralı lavabo gideri açma

İstanbul Tesisat İletişim Bilgileri

Avrupa Yakası Servis Anadolu Yakası Servis Whatsapp

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir