İstanbul Petek Temizliği

petek temizliği

Kalorifer peteklerini temizleme işlemi profesyonel firmaların gerçekleştirdiği bir bakım çalışmasıdır. Bu noktada kritik rol oynayan su tesisatı firmaları, her türlü kalorifer petek temizleme işlemlerinizi yapmaktadır. Petek temizliği veya kombi arızası onarımı yaptırmak isterseniz mutlaka bir tesisat firmasına başvurmalısınız. Çünkü; bir tesisat firması her zaman bir kombi bakım firmasından daha iyi işlere imza atmaktadır.

Kalorifer Petekleri ve Tesisatlar Nasıl Temizlenirler?

petek temizliği nasıl yapılır

Kalorifer peteklerinin temizliği bir bakım çalışmasıdır. Her şeyden önce kalorifer petekleri ve tesisat temizlenirken mutlaka asit içeriği olmayan kimyasal ve makine kullanılmalıdır. Kalorifer peteklerini temizlemek için makineyi kombi tesisatına bağlarız. Eğer bu bağlantı doğru yapılırsa evin kirlenmesi önlenecek ve dışarıya atılacak olan kireç parçalarının uzun yol alması engellenecektir. Genellikle bu bağlantıyı sağlamak için banyodaki havlupan vanaları veya kombinin alt kısmı kullanılır. Buradaki en önemli noktalardan birisi ise kullanılan makinenin su ve hava ile çalışmasıdır.

Kalorifer peteklerinin temizliği %30 yakıt tasarrufu sağlamaz. Peteklerden aldığınız ısı performansını arttırır.

Isıtma tesisatlarında ki kalorifer borularının hacmi küçük olduğu için radyatörün içine giren sıkıştırılmış hava ve su bir anda geniş bir alan ile karşılaşır. Kalorifer peteklerinin içine çökmüş tortuları, makineler aracılığı ile dışarı atarız. Bu makineler 2-3 bar arası çalışmaktadır. Petek temizleme işlemine çıkış borusundan temiz su gelene kadar devam edilir. Radyatör temizleme işlemi bittikten sonra, koruma ve temizleme kimyasalı atılarak sökülen parçaları yerine takarız. Ardından kombinin su seviyesini ayarlayıp, peteklerin havasını alırız ve son olarak ta sistemi çalışır duruma getiririz.

Kalorifer Peteklerinin Bakımını Ne Zaman Yaptırmalıyız?

tıkalı petek temizliği

Kombi tesisatınızın sorunsuz çalışması için düzenli olarak 2 yılda bir petek bakımı yapılmalıdır. Eğer petekleriniz az ısınıyorsa her yıl kombi bakımı yaptırırken aynı zamanda petek ve tesisat temizliği de yaptırmalısınız. Evinizin kalorifer petekleri eskisi kadar iyi ısıtmıyor ve performanslı çalışmıyorsa tesisatınızın borularında ve radyatörlerde tıkanma oluşmuştur.Peki kalorifer peteklerinde sorun olduğu nasıl anlaşılır? İşte o belirtilerden bazıları;

  • Kalorifer peteklerinin yarısından itibaren aşağısı ısınmıyorsa
  • Kombinin derecesini yüksek ayara getirdiğiniz halde petekler hiç ısıtmıyorsa
  • Peteklerin alt kısmı ısıtmıyorsa
  • En sondaki petek hiç yanmıyorsa-ısıtmıyorsa
  • Kombinin sürekli kirlenmesinden dolayı arıza yapması
  • Kalorifer petekleri 2 yıldan daha uzun zamandır hiç temizlenmemişse
  • Kombinin filtresi devamlı tıkanıyor ise

İstanbul Petek Temizleme Firması İletişim Bilgileri

istanbul tesisatİstanbul Tesisat firması olarak biz her türlü kalorifer peteklerinin temizliği, kombi bakımı, tesisat onarımı ve bakımı gibi işleri yapmaktayız. Bu işleri yaparken de bunun için özel olarak üretilmiş makineleri kullanıyoruz. Ayrıca merkezi ısıtma sistemlerinin petek temizliğini de yapıyoruz. Doğalgaz temizliği, petek temizliği, radyatör temizliği gibi işleri uzman ekibimiz derhal yapmaktadır. İstanbul tesisat petek temizliği iletişim bilgileri :
Avrupa Yakası Servis Anadolu Yakası Servis Whatsapp

İstanbul tesisat olarak biz bu işi geleneksel yöntemlerle değil, özel olarak üretilmiş petek temizleme makinesi ve kimyasal ilaç kullanarak yapıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir