İstanbul Lavabo Tıkanıklığı Açan Firma

lavabo tıkanıklığı açma

Lavabo tıkanıklığı sorunu tesisatlarda görülen en can sıkıcı durumlardan birisidir. Ev, işyeri ve özellikle restoranlarda daha sık olarak görülür. Böyle bir durumda hemen bir tesisatçı aranmalı ve servis çağrılmalıdır. Aşağıda lavaboların neden tıkandığını, tıkanıklığa neden olan faktörler ve lavabo tıkanıklığının nasıl açıldığının cevaplarını bulacaksınız.

Lavabo Tıkanıklığına Neden Olan Faktörler Nelerdir?

Lavaboların tıkanması çoğunlukla kullanım ile alakalıdır. Tabi ki bazen de su tesisatının yapım aşamasında yapılan hatalarda tıkanmalara sebep olur. İşte lavabo tıkanmalarına neden olan faktörler;

  • Lavaboya yemek artıklarını dökmek
  • Çay posasını lavaboya boşaltmak
  • Pazardan alınan sebze ve meyvelerde bulunan toprakları lavaboda yıkamak
  • Lavaboda sebze ve meyve soymak

Bu tür konulara dikkat ederseniz lavabonuz tıkanmaz. Su tesisatının yapım aşamasında yapılan hatalardan birisi ise lavabo borusuna gereken eğimin verilmemesidir. Eğim problemi lavabo tıkanıklığı nedenleri arasında en sık karşılaşılan sorundur. Bu durumun önüne geçmek için ise daha yeni tesisat döşenirken bu sorunu göz önünde bulundurmaktır.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

lavabodan su geri geliyor

Lavabo borularında meydana gelen tıkanıklıklar, gün geçtikçe gelişen teknoloji ile birlikte çok kısa bir sürede çözülmektedir. Evinizde meydana gelen tıkanıklıkları eğer kendiniz açamazsanız bir tesisatçıyı aramak zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumda robot makinesi olan bir tesisatçıyı aramak size hem zaman hem de para kazandıracaktır.

Lavabo tıkanıklığını gidermek için ilk önce şu işlem yapılır; Esnek yay sistemini tıkalı olan mutfak veya lavabo giderinin içerisine bırakırız. Esnek yay sistemi kolayca borunun şeklini alır. Gider borusunu tıkayan yabancı maddeler robotun kafa kısmına yapışarak geriye doğru çekilir. Eğer lavabo tıkanıklığı yağlanmadan ötürü meydana gelmiş ise boru içindeki yabancı maddeleri parçalamak için zincir kafa adı verilen bir parça robota takılır ve robot borunun içerisine gönderilir. Bundan sonra ise boruların açılıp açılmadığını anlamak için kamera yardımı ile görüntüsüne bakılır. Boruyu neyin tıkadığı kamera yardımı sayesinde açıkça ortaya çıkar.

Açılması imkansız olan tıkanmalarda ise yer tespit cihazı kullanılır. Bu cihaz ile tıkanıklığın yeri noktasal olarak belirlenerek tadilat çalışması yapılır. Böylelikle zemindeki kaplama malzemelerini fazla kırmaya gerek kalmaz.

Lavabo Tıkanmasını Engellemek için Yapılması Gerekenler?
  • Lavabonun içine ekstradan süzgeç koymak. Ekstra süzgeç, lavabonun içerisine büyük parçaların kaçmasını önler.
  • Lavabonuzun içine 15 günde 1 kaynar su ve yağ çözücü dökün.
  • Mutfak musluğunu tasarruf etmek için kısmayın. Kısarsanız su yetmeyeceği için lavabo borularında atıklar ve yabancı maddeler birikmeye başlayacaktır.
  • Mutfak lavabosu içinde hiçbir zaman soğan, patates, salatalık vb. sebzeleri soymayın. Çünkü; ne kadar dikkat ederseniz edin bu atıklar boruların tıkanmasına sebebiyet verecektir.

Lavabo Tıkanıklığı Açan Servis : İstanbul Tesisat

istanbul tesisatİstanbul Tesisat lavabo açma servisi uzman kadrosu ile hizmetinizdedir. Servis elemanlarımız tam donanımlıdır. Mobil araçlar yardımı ile lavabo tıkanıklıklarını açmaktadırlar. Firmamızın birinci sırada olan gayesi müşteri memnuniyetidir. İstanbul tesisat firması olarak biz boru değişimi, banyo tadilatı ve su borularını değiştirmekteyiz.
Avrupa Yakası Servis Anadolu Yakası Servis Whatsapp

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir