İstanbul Kombi Temizliği

petek temizliği

Yerden ısıtma tesisatlarına ve kaloriferlere düzenli bir bakım çalışması yapılırsa performansları artar. İstanbul Tesisat firması olarak biz, dairelerdeki kombili tesisatlarda ve merkezi ısıtma tesisatlarında temizlik çalışması yapıyoruz. Petek temizliği ve kombi tesisat bakımı çok önemli konulardır. Bunlar sayesinde tesisatlarınızda arızalar meydana gelmez hem de yakıt tasarrufu sağlamış olursunuz.

Kombi Temizliği ve Bakım Çalışması Nasıl Yapılır?

kalorifer su kaçağı tespitiZaman içerisinde her merkezi ısıtma sisteminde kireç, pas, çamur ve kir tesisatlarda kirlenmeye yol açar. Oluşan çamur ve kirler gelecek günlerde problem çıkartır. Bu problemi çözmek için ilk önce tesisatı temizlemek gerekir. Çünkü; kombinizi ilk başta temizletirseniz tesisat temizliği yapılırken yada kombinin bakım çalışması tamamlandıktan sonra çalıştırınca tesisat içinde bulunan pis çamur tekrar kombiye dolar. Bu nedenden ötürü ilk önce tesisat temizletilmeli hemen ardından ise kombinin bakım çalışması yapılmalıdır. Bu sayede tesisat sisteminiz ve kombiniz temiz kalır. Yapılan tüm bu temizlik çalışmaları tesisat sisteminin içinde zaman içerisinde oluşan kireç, pas ve pis suyun dışarı atılması için gereklidir. Petekli ısıtma sistemlerini su basıncı ile temizleriz. Yerden ısıtma sistemlerinin temizliğini yaparken ise hava ve suyu karıştıran makineyi kullanırız. Sistem temizliğinde hava kullanılmasının nedenleri şunlardır; hatların uzun olması ve sadece su basıldığı zaman çamurun tamamen dışarı atılmamasıdır. İstanbul Tesisat ustaları işin doğru bir şekilde yapılması için sizi yönlendirir ve ne yapılması gerekiyorsa onu yaparlar.

İstanbul Tesisat firması olarak uzman ekibimiz prensipli çalışma anlayışına sahiptir. Ekibimiz yanlarında getirdikleri özel cihazlar ile petek temizliği, kombi bakımı gibi çalışmaları kısa bir süre içerisinde yapmaktadır. Evinizde veya iş yerinizde kullandığınız şofbenler yada doğalgaz sobaları gün geçtikçe daha da yıpranmaktadır. Filtrelerin tıkanması, tesisat borularınızın içinde bulunan suyun kirlenmesi gibi sorunlar kombinize zarar vermektedir. Bu yüzden kombi ve tesisatınıza her yıl düzenli bir şekilde bakım yaptırmalısınız. Bu sayede oluşacak arıza sayısını azaltmış olursunuz.

Tesisat Bakımında Neler Yapılır?
 1. Isıtma tesisatınızın ısı yayma verimini arttırmak için gerekli olan bakım çalışmasının yapılması
 2. Kombinin alt tarafında yer alan filtrelerin temizlenmesi
 3. İmbisat deposunda hava kontrolünün yapılması
 4. Ateşleme sistemlerinde bulunan ayarların tekrardan gözden geçirilmesi
 5. Gaz çıkışına olanak veren memelerin temizlenmesi
 6. Brülör’ün temizlenmesi
 7. Tesisat içerisinde bulunan suyun tamamının boşaltılması ve yeniden doldurulması
 8. Peteklerinizin tek tek çıkarılması ve içerisinde bulunan pislik ve tortuların temizlenmesi
 9. Peteklerin havasının alınması
 10. Su tesisat sisteminizde hatalı uygulamaların düzeltilmesi
 11. Müşterilerimize kombilerini daha verimli kullanmaları için kısa bilgiler verilmesi

İstanbul Tesisat İletişim Bilgilerimiz

istanbul tesisatFirmamız İstanbul’un her ilçesine acil servis hizmeti vermektedir. İstanbul Tesisat ustaları prensipli bir çalışma anlayışına sahiptirler. Yıllardır su tesisat sektöründe çalışmış uzman kişilerden oluşmaktadır. Aşağıdaki numaralardan bizi arayarak bilgi alabilir ve acil servis yazdırabilirsiniz. Uzman ekibimiz derhal bulunduğunuz mekana gelerek kaçak bulma ve tamirat işlemlerine başlayacaktır. İstanbul Tesisat telefon numaraları :
Avrupa Yakası Servis Anadolu Yakası Servis Whatsapp

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir