Balkon Gideri Açan İstanbul Firması

balkon gideri

Balkon gideriniz tıkandıysa ve bu sorunu çözmek için çok fazla araştırma yaptıysanız ve bunun sonucunda da kararsız kaldı iseniz şuan doğru adrestesiniz. Çünkü; İstanbul Tesisat firması olarak biz, her türlü tıkanıklık açma konusunda kaliteli ve profesyonel bir hizmet sunuyoruz. Balkon gideri açma çalışması fazla zor değildir. Fakat bu sorunla karşılaştığınızda gerçekten can sıkıcı bir durum haline gelebiliyor.

Balkon Gideri Tıkandığında Neler Olur?

balkon gideri açmaTıkanan banyo lavabosu, çekmeyen duş gideri, tıkanmış balkon gideri ve tıkalı küvetlerden artık korkmanıza lüzum yok. Firmamızın sahip olduğu kameralı cihazlar yardımıyla tüm bu problemler çok kısa bir zaman içerisinde çözülmektedir. Özellikle bahar aylarında yağan yağmurlar sonucunda balkon gideri tıkanıklıkları oluşmaktadır. Bu da birçok kişinin canını sıkar. Tıkanan balkon gideri artık suyu çekmez ve bazen de etrafa kötü bir koku yayar. Bu durumda balkona çıkamaz hale gelirsiniz. Teraslarda bulunan giderlerde de aynı sıkıntı söz konusudur. Tüm bu sorunların bir çözüm yolu vardır. Bu konu hakkında sizlere birkaç ipucu verelim.

İlk önce tıkalı balkon giderlerinde meydana gelen kokuları önlemek için neler yapabileceğinizden bahsedelim.

Gider Kokularını Önlemek için Neler Yapılır?

  • Tesisat içerisinde kullanılan boru tiplerine çok dikkat edilmelidir. Buradaki kilit nokta; doğru boruları doğru yerlerde kullanmaktır. Özellikle S dediğimiz kıvrımlı borular kullanılmalıdır. Bu borular, kokunun direkt olarak hava ile yayılmasını engeller.
  • Su tesisat giderlerinde de yukarıda bahsettiğimiz konuya dikkat edilerek, hilal biçiminde borular kullanılmalıdır.
  • Balkon giderlerinin içerisi uzun zaman havasız bırakılmamalıdır. Eğer havasız bırakılırsa gider içerisinde uzun süre kalan su azalarak kötü kokuya sebep olmaktadır.
  • Gidere bağlanan bulaşık makinesi gibi cihazlarda giderin etrafında boşluk kalmadan doldurulmalıdır. Böylece kokunun dışarı çıkması önlenir.
  • Klozetler kullanılmadığında da mutlaka arada sırada sifonu çekerek suyun yenilenmesini sağlamalısınız. Böylece gider ara ara temizlenir ve giderin tıkanması önlenir.
  • Tuvaletinizde ve banyonuzda nedenini bulamadığınız kokular oluşabilir. Böyle bir durumda şüpheleneceğiniz ilk yer havalandırma boşluklarından içeriye gelen kötü kokular olmalıdır.

Tüm bu anlatılanlardan sonra gelin isterseniz balkon gideri nasıl açılır? sorusuna yanıt bulalım.

Balkon Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Aynı binada oturanlar için balkon gideri tıkanıklığı ortak bir sorundur. Olası bir gider tıkanıklığında gideri kullanan tüm kişiler bu sorundan muzdariptir. Bu yüzden balkon giderleri lavabo aç ile temizlenmek istenirse bunu tüm binada belli aralıklarla ve birlikte uygulamalıyız. Yoksa bu sorunu çözemezsiniz.

Şimdi isterseniz gelin balkon gideri tıkanıklığı nasıl açılır? sorusuna cevap arayalım. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda yapmanız gereken tek şey tıkanıklık açma servisi çağırmaktır. Çünkü; balkon giderleri uzun bir yapıya sahiptir. Bu yüzden gider içerisinde tıkanıklığın nerede oluştuğunu bulmak zor bir iştir. Ayrıca tıkanıklığın nerede oluştuğunu bulsanız bile tıkanıklığı açmak için bir çözüm üretmek oldukça zordur. Tıkanıklıkları açma çalışması yapan firmalar tıkanıklığı bulmak için kamera, tıkanıklığı açmak için ise özel cihazlar kullanırlar. İstanbul Tesisat firmasının profesyonel ustaları gider açma çalışmasında hiçbir yeri kırıp dökmeden tıkalı giderleri açmaktadır. Bu çalışma sonucunda oluşabilecek tüm sorunlar ortadan kaldırılarak uzun vadeli bir çözüm sağlanmış olur.

İstanbul Tesisat İletişim Bilgileri

Avrupa Yakası Servis Anadolu Yakası Servis Whatsapp

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir